Usprawnianie maksymalnie możliwie

Twój GEST pomoże sfinansować najcenniejszy DAR - ZDROWIE

O fundacji

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej została założona w dniu 22 grudnia 2012 roku w celu niesienia pomocy rehabilitacyjnej osobom potrzebującym. Siedziba mieści się w Lubartowie przy ulicy Lubelskiej 36 B, jest to dawny budynek pogotowia ratunkowego, który z pomocą sponsorów został wyremontowany i przygotowany do prowadzenia zajęć i zabiegów rehabilitacyjnych.

Celem Fundacji było uruchomienie pierwszego w województwie lubelskim ośrodka rehabilitacji niemowlęcej. Wychodząc na przeciw potrzebom zgłaszających się do placówki Fundacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, organizacja podjęła działania zarówno na rzecz dzieci, jak i dorosłych za pomocą różnych metod terapeutycznych oraz zabiegów fizykalnych. W placówce, rehabilitacja prowadzona jest metodą NDT Bobath, PNF, Integracja Sensoryczna (SI), kinezyterapia, ćwiczenia korekcyjne wad postawy, terapia manualna, treningi samodzielności, indywidualne zajęcia logopedyczne, zabiegi fizykalne, kinesiotaping oraz masaże. Prowadzone są również treningi funkcjonalne, gimnastyka naturalna oraz treningi kształtujące sylwetkę. Zostały podjęte działania w zakresie diagnostyki ruchowej, ortopedycznej, psychologicznej, logopedycznej i neurologicznej. Terapia jest poprzedzona diagnozą oraz doborem metody rehabilitacji. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub grupowo w zależności od potrzeb pacjentów z różnymi schorzeniami między innymi autyzmem, dziecięcym porażeniem mózgowym, z rozszczepem kręgosłupa, zespołem Downa, zespołem Dandy Walkera, Epidermolysis Bullosa, zaburzeniami mowy. Na bieżąco prowadzone są badania kontrolne w celu oceny i weryfikacji postępu terapii. Fizjoterapeuci wykorzystują szeroki zakres metod usprawniania dla osiągnięcia większego stopnia samodzielności osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej dysponuje wysoce wykwalifikowanym personelem posiadającym niezbędne uprawnienia do prowadzenia terapii usprawniającej motorykę oraz komunikowanie się z otoczeniem. Fizjoterapeuci posiadają bogate doświadczenie zawodowe.

Fundacja w celu sprawnego funkcjonowania nawiązuje współpracę z lokalnymi organizacjami prowadzącymi działania na rzecz osób niepełnosprawnych, osobami fizycznymi i przedsiębiorstwami.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.